Rekordno odsustvo leda, odnosno sporo zamrzavanje u mnogim regijama Arktika ove zime otežava ženkama polarnih medveda da pronađu sigurno utočište na kojem bi na svet donele mlade, što povećava rizik od izumiranja ove vrste.
Ivan L. iz Rusije je postao toliko vezan za vuka kojeg je usvojio kada je bio mladunče da je, kad je morao da napusti svoj dom i useli se u stan u velikom gradu Volgogradu, poveo vuka sa sobom.
Naučnici iz SAD su završili istraživanje u vodama oko Portorika i Devičanskih ostrva uz najdublje ronjenje u tom regionu, koje je trajalo 22 dana, tokom kojeg su možda otkrili nove životinjske vrste.
Snimak pande Bei Bei iz Nacionalnog zoološkog vrta "Smithsonian" u Vašingtonu koja uživa u prvom snegu, kotrlja se i valja po njemu, postao je viralan na društvenim mrežama.
Prva bolnica za slonove, koja je opremljena najsavremenijim sredstvima za lečenje ovih životinja važnih za indijsku kulturu, a koja uz to privlači lokalne i strane turiste, otvorena je u severnoj indijskoj državi Utar Pradeš.
Nešto posle 13 časova, na centralnim ulicama Šapca, pojavio se divlji vepar, a građani su se u strahu od njega sklanjali u obližnje kafiće, restorane, radnje i zgrade.
Francuska agencija za zaštitu životinja "Trideset miliona prijatelja" preuzela je mladunče lava koje je policija pronašla u automobilu marke "lamborgini" na Jelisejskim poljima u Parizu.
Pas koji je više od 80 dana na prometnom putu u kineskom gradu Hohot čekao vlasnicu koja je preminula, osvojio je srca Kineza koji su oduševljeni njegovom posvećenošću i lojalnošću.
Uprkos kritikama iz celog sveta, japanski brodovi krenuli su put Antarktika, kako bi do kraja marta u Južnom polarnom okeanu ulovili 333 oštrokljuna kita, navodno u "svrhu naučnog istraživanja".
Mačke su čudesne, krznene, male nindže sa kojima delimo životni prostor već dugo. Ipak, o njima postoji mnogo dezinformacija, a ovo su samo neke od njih.
Životinje su u Prvom svetskom ratu bile kuriri, špijuni i stražari, predvodile su konjičke juriše, dovlačile zalihe na front i umirale i ginule u milionima.
Čudnovati kljunari, koji žive u zagađenim vodama nedaleko od australijskog grada Melburna izloženi su antidepresivima, a u organizam ih unose uobičajenom dnevnom ishranom - insektima i paucima, pokazala je studija.
Grad na jugozapadu Kine zabranio je šetanje pasa tokom dana i uveo im zabranu pristupa parkovima, šoping centrima, sportskim terenima i drugim javnim mestima.